1. ULUSLARARASI metabolic balance® KONGRESİ

 

07 Mart 2015 – Çırağan Palace Hotel Kempİnskİ, İstanbul

lifematrix GmbH şirketi, ilki Türkiye’de düzenlenen metabolic balance®’ın “Beslenme ve Hastalıklar” konulu, 1. Uluslararası metabolic balance® Kongresi‘ni 07 Mart 2015 tarihinde Çırağan Palace Hotel Kempinski’de gerçekleştirdi.

Açılış konuşmasını metabolic balance® Türkiye sorumlusu Kamuran DEMİRTAŞ ve metabolic balance Almanya merkezinden Genel Müdür Birgit FUNFACK yaptı.

Kongrede ilk olarak Türkiye’den Dr. Altay ÖKTEM, metabolic balance® programının işleyişini, Yrd. Doç. Dr. Fevzi BALKAN vitamin D’nin insan vücudu üzerindeki etkisini ve D vitamini eksikliğinin sonuçlarını; metabolic balance® Almanya merkezinden Silvia BÜRKLE ise, besinlerin özelliklerini ve beslenmenin önemini anlattı. Fransa’dan metabolic balance® Bilimsel Komite Başkanı Dr. Didier SOUVETON’un beslenme ve kanser konusunda yaptığı sunumun ardından, Türkiye’den Dr. Hakkı KUMUŞOĞLU kişiye özel tıp / koruyucu genetik tanı ve MD-PhD. Gülay ÖZGÖN nutrigenetik üzerine birer konuşma yaptılar.

Son olarak metabolic balance® Almanya merkezinden Franziska WINTERGERST, metabolic balance®’ın otellerde uygulanışı ve otel konsepti hakkında bilgi verdi. Ardından, Antalya’daki Kempinski Hotel The Dome’un yetkilisi metabolic balance®’ın hotel konseptine katılımı ve katkıları hakkındaki görüşlerini paylaştı.