DANIŞAN REFERANSLARI

Öncesi

l2

Sonrası

Levent CANDAN (Gazetecİ)

metabolic balance® Beni Sadece Zayıflatmadı, Hayatımı Değiştirdi …
Bundan 4,5 ay önce tanıştığım değerli hocam Şebnem Güleryüz ile başladığım metabolic balance® programı, beni her geçen gün hayata daha da bağlayarak, ameliyat olmadan, aşırı spor yapmadan, sadece yürüyüşle, günde 3 öğün bana yarayan yemekleri yiyerek 4,5 ayda 40 kilo vermemi sağladı.

Önceleri, başta kendim olmak üzere etrafımdaki kimse zayıflayacağıma inanmıyordu. Bunun nedeni, dengesiz beslenmem ve çok iştahlı olmamdı.

Ama her şey metabolic balance® ve Dr. Güleryüz’le tanışana kadardı. Şimdi ise etrafımdakiler beni görünce şaşkınlığını gizleyemediği gibi, çoğu kişi yaşadığım büyük değişiklikten sonra beni tanıyamayacak hale geldi.

Ben sadece kilo vermedim … metabolic balance® sistemiyle kalpteki ve kandaki yağlanma, kolesterol, tansiyon giderek düzeldi, kan şekerim dengelendi. Üstelik kilomdan dolayı aldığım kolesterol ve şeker ilaçlarını bile bıraktım …

Ayakta kaldığım ve çok yürüdüğüm zaman yaşadığım bacak ve bel ağrılarım sona erdi …
Merdiven çıkarken çektiğim nefes darlığı ortadan kalktı …

Horlamam geçti ve uykum rahatladı. Daha önce ayırt edemediğim yemek, çiçek vs. kokuları almaya başladım. En önemlisi, hayata yeniden bağlandım, yüzüm gülmeye başladı …

İyi ki varsın değerli hocam Şebnem Güleryüz …
Teşekkürler metabolic balance® …

 

Öncesi

au2

Sonrası

Ayşen – Uzay KÖKSAL (Dİş Hekİmİ)

metabolic balance®’ı, daha önce bu programı uygulayan bir arkadaşımızdan duyduk. Ailece katılmaya karar verdik. Uzun süredir hem kilolarımızdan, hem de kiloyla birlikte gelen sağlık sorunlarından epey çekiyorduk. Yaşam kalitemiz düşmüş, hareketlerimiz bile kısıtlanmıştı.

Programı birlikte uygulamanın çok büyük avantajı oldu. Her ikimizin programında ortak olan yiyecekleri seçiyor, hazırladığımız yemeği beraberce, keyifli bir şekilde yiyorduk. Sofrada aklımızı çelecek tatlılar, rafine yiyecekler, glisemik indeksi yüksek gıdalar olmadığı için programı uygulamamız daha kolay oldu.

Birbirimize destek olduk. Zaten kendi bünyemiz için gereken tüm besinleri aldığımız için, öğünler arasında bir acıkma hissi de olmuyordu. Aksine, ara öğünler yaparak gün boyunca aralıksız yemek yiyerek ve yemek düşünerek geçen dönemlerimizde yaşadığımız hipoglisemi ataklarını da yaşamıyorduk. Hem doyuyorduk, hem keyif alıyorduk; daha ne olsun.

Hafta sonları beraber yürüyüşe çıkıyor, rahat dönemde istisnalar yaptığımızda da beraberce keyifli bir ziyafet çekiyorduk kendimize.

metabolic balance® sayesinde yaklaşık altı ayda her ikimiz de 25-30 kilo verdik. Sadece fazla kilolarımızdan kurtulup sağlığımızı geri kazanmadık, adeta hayata yeniden döndük. Uzun zamandır bizi görmeyenler, tanıyamayıp yanımızdan geçerken nasıl doğru bir karar verdiğimizi daha iyi anlıyoruz. metabolic balance®’ı herkese tavsiye ederiz.

 

Öncesi

After

Sonrası

Canan ONARICI (Muhasebecİ)

İnsan kendini her haliyle güzel görüyor; çok kilolu değilim aslında, sadece balık etliyim, diyor. Aynaya baktığı zaman gözü alıştığı için, normal görüyor kendini.

Ben de onlardan biriydim. Çevremdekiler de beni hep öyle gördükleri için alışmışlardı.

Ailemle tatile giderken bir yerde mola verdik, orada bir bayan görmüş beni, ablamın yanına giderek, sizinle bir şey konuşabilir miyim, demiş. Benim için çok güzel ama çok kilolu bir kız olduğumu söyleyip; yazık, ben metabolic balance® programıyla tanıştım, tavsiye ederim, demiş. Ablam da bana söyledi, İstanbul’a dönünce araştırmaya başladım.

Tartıya çıktığımda gerçekle yüzleştim, bir anda aklım başıma geldi. Vakit kaybetmeden metabolic balance® programına başladım. Normalde her zaman yediğim yemekten daha fazla yediğim halde kilo vermeye başlayınca çok mutlu oldum. Azimle, sonuna kadar, istediğim kiloya gelene kadar da devam edeceğim. Şu anda beni görenler inanamıyorlar, resmen içimden bir insan çıktığını söylüyorlar.

Allah o kadından razı olsun, beni böyle bir programla tanıştırdığı için. Temsilcim Dr. Zekeriya GÜR’ün ve Nagehan ablamın da yardımlarını inkar edemem. Ne baş dönmesi oluyor ne de göz kararması. İnanın kilo verdikçe insanın azmi daha da artıyor.

Öncesi

After

Sonrası

Savaş TABLACI (Tekstİlcİ)

Aşırı kilolarımdan dolayı çok rahatsızdım. metabolic balance® programıyla tanışıncaya kadar, ne yaparsam yapayım başarılı olamıyor, bir türlü kilo veremiyordum. Bu olay bende aşırı stres, güvensizlik, hayal kırıklığı ve mutsuzluk yaratıyordu.

Çalışmış olduğum şirketin muhasebe müdiresi (o da kilolarından şikayetçiydi) Dr. Bahar KAHRAMAN’la tanıştığını ve metabolic balance® adında bir program uygulayacağını söyledi. O an çok gülmüştüm. Çünkü vermek istediği kilo oldukça fazlaydı. Doğal olarak inanamadım! Fakat 1,5 – 2 ay gibi kısa bir süre içeresinde tam 20 kilo vermiş, müthiş incelmişti.

Vakit kaybetmeden bir arkadaşımla beraber Dr. Bahar KAHRAMAN’ın yolunu tuttuk. İlk önce bizimle uzun uzun sohbet etti, kuralları izah etti. Bizim için çocuk oyuncağı gibi bir şeydi. Gelen programı harfiyen uygulamaya başladık. 12. gün sonunda kontrole gittiğimizde gözlerime inanamadım. Ben 12 günde 11 kilo, arkadaşım ise 8,5 kilo vermişti. 3 ayın sonunda ben 124 kilodan 86 kiloya, arkadaşım ise 157 kilodan 117 kiloya düştü.

Artık istediğimi giyebiliyorum. Sizin bedeninize göre kıyafetimiz yok diyen satış elemanları, artık “Buyurun beyefendi, size nasıl yardımcı olabilirim?” diyordu. Müthiş bir özgüven gelmişti bana. 3XL’den large bedene, arkadaşım ise battal boydan 2XL’a düşmüştü. Ayrıca ameliyatsız, zahmetsiz, horlamalarım bitmiş, ayaklarımdaki şişler geçmişti. Sağlığıma kavuşmuştum. Evde eşimin ve çocuğumun bana karşı davranışları bile değişti. Kısacası eski ben gidip yeni bir ben geldi!

Beni ve arkadaşlarımı bu denli sevindiren, yaşama hevesimizi ve renkli dünyamızı bize tekrar geri veren Sayın Dr. Bahar KAHRAMAN’a, güler yüzlü ekibine ve metabolic balance® programına teşekkürü bir borç biliyorum.

Dilerim herkes sizi tanıma fırsatı bulur …