KURUCULAR VE TARİHÇEMİZ

 

 

Kurucularımız Wolf FUNFACK ve Silvia BÜRKLE’ye ve metabolic balance®’a büyük katkıları bulunan CEO’muz Birgit FUNFACK’a saygılarımızı sunmak isteriz.

http://www.metabolic-balance.co.uk/wp-content/uploads/2011/07/Dr-Funfack.jpgDr. Wolf FUNFACK – Kurucu (1946-2013)

Dr. Funfack “bebekler ve küçük çocuklarda obezite” konulu bitirme tezinin ardından 25 yıl boyunca iç hastalıkları ve nutrisyonel tıpla ilgilendi. Yıllarca farklı diyet programları üzerinde edindiği deneyim, onu kişiye dengeli bir metabolizma kazandıracak ve uzun süreli kilo kontrolünü sağlayacak etkili ve kalıcı bir yöntem arayışına itti.
Yoğun bir araştırmanın ardından, gıda teknolojisi mühendisi Silvia Bürkle ile işbirliği içinde metabolic balance® beslenme programını geliştirdi.

***

Silviahttp://www.metabolic-balance.co.uk/wp-content/uploads/2011/07/Silvia-Burkle.jpg BÜRKLE – Kurucu

(Patofizyoloji ve Diyetetik uzmanı) Profesyonel bir gıda teknolojisi mühendisi olarak gıda endüstrisinde ürün geliştirme ve kalite güvencesi alanlarında 15 yıl süresince deneyim kazandı.
Bir dizi sağlık sigorta şirketi için nutrisyonel danışma programları ve yemek kurslarını yönetti. Ayrıca, metabolic balance® eğitim programının önde gelen eğitmenlerinden biri oldu ve şu anda Doğal İyileştirme Uygulama Akademileri ve orta dereceli okullarda danışmanlık yapmaktadır.

***

http://www.metabolic-balance.co.uk/wp-content/uploads/2011/07/Birgit-Funfack.jpgBirgit FUNFACK – CEO

Doğal Sağlık Pratisyeni ve Seminer Okutmanı olarak 20 yıldan fazla bir süre sağlık hizmeti uygulamalarıyla ilgilendi. NLP (Nörolinguistik Programlama) uzmanı olarak yaptığı çalışmaların yanı sıra, psikokinetik alanında da uzmanlaşmıştır. Kısmen kişisel deneyimi ve doğal olarak da eşi Dr. Funfack ve kız kardeşi Silvia Bürkle aracılığıyla, aşırı kilo sorunları ve çocukluktan itibaren sağlıklı beslenme konularıyla ilgilenmiştir.
metabolic balance® GmbH’nin kuruluşundan beri, Genel Müdür olarak başarıyla hizmet vermektedir.

***

metabolIc balance® beslenme programının oluşumu

Yıllar boyu doğru ve dengeli beslenme, sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturma konularında çalışan Dr. Wolf FUNFACK, bilinen beslenme ve diyet yöntemleriyle bunun mümkün olamayacağını anlayınca, her bireyin kendi metabolizmasına uygun, aynı zamanda da hayat boyu uygulanabilir bir beslenme sistemi geliştirmek üzere çalışmalara başladı.

Dr. Wolf FUNFACK ve Gıda Mühendisi Silvia BÜRKLE tarafından geliştirilen metabolic balance® programı, yıllarca süren yoğun araştırmaların ve literatür çalışmalarının sonucunda ortaya çıktı. Adından da anlaşılacağı gibi, kişinin sağlığı hakkındaki bilgiler ve laboratuvar sonuçlarına dayanarak hazırlanan bu program, bir yandan metabolizmayı dengeye kavuştururken, fazla kilolardan kurtulmayı, sağlıklı kiloya ulaşmayı ve ardından kilo kontrolünü de sağlıyor.

2002 yılında kurulan Metabolic Balance GmbH & Co. KG. metabolic balance® beslenme programıyla uluslararası faaliyet gösteren bir şirkete dönüştü. 30’u aşkın ülkede var olan metabolic balance®, sayıları yüz binleri bulan danışanlarıyla, kişilerin sadece kilo kontrolünü sağlamakla kalmayıp metabolik sorunlarına da çözüm bulan, yaşam kalitelerini arttıran bir sistemdir. metabolic balance® sayesinde, her geçen gün sağlıklı ve dengeli beslenen kişi sayısı hızla artıyor.