EKİBİMİZ VE TARİHÇEMİZ

 

METABOLIC BALANCE® TÜRKİYE

Dr. Wolf FUNFACK ve Gıda Mühendisi Silvia BÜRKLE tarafından geliştirilen ve 2002 yılından itibaren şirketleşerek 25 ülkede faaliyet göstermeye başlayan metabolic balance® programı, 2008 yılında lifematrix GmbH, İsviçre’nin yöneticisi Kamuran DEMİRTAŞ tarafından Türkiye ve K.K.T.C.’de faaliyet göstermek üzere Türkiye’ye getirildi ve İstanbul/Nişantaşı’nda kurulan merkezde çalışmalara başlandı. 2009 yılında Dr. Altay ÖKTEM metabolic balance® Türkiye’ye katıldı ve bugünki ekibimiz yukarıda gördüğünüz gibi genişledi.

2009 yılının başından itibaren aktif olarak danışanlarını kabul etmeye başlayan metabolic balance® Türkiye’de, sadece tıp doktorları temsilci olabilmekte ve temsilci eğitimi için yılda birkaç kez eğitim seminerleri ve temsilciler için yenileme (update) seminerleri düzenlenmektedir. Önceleri Dr. Wolf FUNFACK tarafından verilen, FUNFACK’ın 2013’te vefat etmesinden sonra Dr. Didier SOUVETON tarafından sürdürülen temsilci eğitimlerine, şu ana kadar Türkiye’nin çeşitli illerinden ve KKTC’den 120’den fazla doktor katılmıştır.

Bolu’nun Karaağaç köyündeki Ladin Ekmek ile yapılan işbirliği sayesinde, doğal olarak üretilen, patentli olan Türkiye’nin ilk ve tek “Tam Çavdar” ekmeği de sağlıklı beslenmek isteyenlerin hizmetine sunulmuştur.

2015’te I. Uluslararası Metabolic Balance Kongresi’ne de ev sahipliği yapan metabolic balance® Türkiye tarafından hazırlanan kişisel beslenme programı sayısı 15’000’i aşmış, bu sayede sağlıklı ve doğal beslenerek hem kilo kontrolünü sağlayan hem de metabolik hastalıklardan korunan metabolic balance® Türkiye ailesi oldukça genişlemiştir.