metabolIc balance® ULUSLARARASI ÇALIŞMASI

Yeni Uluslararası metabolic balance® Çalışması

Daha önce sadece Almanya’daki temsilcilerin katıldığı ve 2011 yılında tamamlanan çalışma, metabolic balance® programını teyid eden ilk çalışma olmuş ve sitesinde yayınlanmıştır. Ardından bu kez uluslararası ve daha kapsamlı düzeyde bir çalışma başlatılmasına karar verilmiştir.

Metabolic Balance GmbH & Co. KG, 2015 yılından itibaren beslenme programının etkilerini bilimsel olarak belirlemek, danışanların sonuçlarını uluslararası değişkenlerle karşılaştırmak, böylece geniş bir veri kaydı oluşturmak amacıyla hem Türkiye’deki hem de yurtdışındaki bütün temsilcilerin katılabileceği uluslararası bir çalışma başlatmıştır. metabolic balance® Türkiye’de yaklaşık 10 doktorla bu çalışmada yer almaktadır.

Programa katılanların başlangıç kiloları, programa başladıkları dönemdeki sağlık durumları, uygulama sırasındaki başarı oranları ve memnuniyet derecelerinin yanı sıra, toplam kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid, glikoz, GGT gibi çeşitli kan değerlerindeki değişimlerin de kontrol edileceği uluslararası çalışma toplam üç yıl sürecek.