Fikir Nasıl Doğdu?

Metabolic Balance, beslenmenin metabolik süreçlerle doğrudan bağlantılı olduğu, böylece sağlık ve zindelik üzerinde büyük etkisi bulunduğu gözleminden doğmuştur.

Günümüzde yaygın olarak tüketilen yiyecekler ve uygulanan beslenme alışkanlıkları herkese uygun olmayabilir ve metabolizmanın dengesinin bozulmasına yol açabilir. Sonuç olarak obezite, ardından da çeşitli hastalıklar ortaya çıkabilir.

Metabolic Balance bu noktada devreye girer:

Metabolizmanın dengesini bozan nedenler ortadan kaldırılarak denge tekrar sağlandığında, bu semptomlar da kaybolacaktır.


Örneğin:

 • Obezite
 • Alerjiler
 • Beslenmeye dayalı hastalıklar

Sonuç

Metabolic Balance Beslenme ve Metabolizma Programı

Metabolic Balance, yakın takip ve desteğin yanı sıra, tamamen kişiye özel bir beslenme programı oluşturulmasına dayanan bütünsel bir beslenme yöntemidir.

Bu net ve kolay uygulanan program şunları kapsar:

 • Hangi besinler tüketilmeli, hangilerinden kaçınılmalıdır?
 • Bu besinler hangi miktarlarda tüketilmelidir?
 • Bu besinler birlikte nasıl tüketilebilir?
 • Bu besinler ne zaman ve nasıl yenilmelidir?
 • 4 aşamada hayatınızı nasıl değiştirebilirsiniz?

Sizin Kadar Özel ve Benzersiz!

Her Metabolic Balance Beslenme ve Metabolizma programından sadece bir tane var çünkü her program aşağıdaki kişiye özel bilgiler üzerine düzenleniyor:

 • Kan değerleri,
 • Vücut ölçüleri,
 • Danışana ait kişisel bilgiler.

Ayrıca Metabolic Balance Beslenme ve Metabolizma programı her danışanın kendine özgü özelliklerine göre düzenlenir. Örneğin:

 • Alerjiler,
 • Hastalıklar,
 • Tıbbi özgeçmiş,
 • Kişisel tercihler.

Beslenmelerinde çeşitli kısıtlamalar olan, aynı zamanda sağlığına değer verenler için harika bir fırsat.

Danışanlarımızın Sağlığı

Kişiye özel takip sayesinde

Metabolic Balance tekrar sağlığınıza kavuşmanızı ve bunun kalıcı olmasını hedefler. Sağlıklı beslenmenin olumlu bir yan etkisi kilo kaybıdır. "Başarı Hikayeleri"nin altında farklı danışanlarımızın kişisel hikayelerini bulabilirsiniz. Metabolic Balance danışanlarımızdan bazısı sağlıklarına kalıcı bir şekilde kavuşurken, diğerleri önemli miktarda kilo vermiştir.

Hayatı önemli ölçüde gıda alerjileriyle sınırlandırılmış olan, çeşitli hastalıkları bulunan ve bugün bunlardan kurtulmuş olan danışanlarımızla tanışacaksınız.

Metabolic Balance Nasıl Etki Ediyor?

Hızla hedefe ulaşın

Metabolic Balance, sizi hedeflerinize kolayca ulaştıracak ve tamamen size özel olarak düzenlenmiş benzersiz bir beslenme ve metabolizma program sunar. Belirlediğiniz hedeflere ne kadar kolay ve çabuk ulaşabileceğinizi göreceksiniz.

Size en yakın Metabolic Balance temsilcisine ulaşarak kişiye özel destek almak ister misiniz? Doğru kişiyi online veritabanımızda bulabilirsiniz.
Zaman ve mekan bakımından esnek olmak istemez misiniz? Metabolic Balance Online sizin için mükemmel çözümdür.
Metabolic Balance hakkında her şeyi öğrenecek, hedeflerinizi ve dileklerinizi tartışacak ve program düzenlenmesi için gerekli ön bilgileri Temsilcinizle paylaşacaksınız.
Kan değerlerinizin analizi, kişiye özel beslenme programınızın temelini oluşturacak.
Sağlıklı, bol çeşitli besinler ve öğünler içeren size özel programınızı alacak, beslenme tarzınızı değiştirmenin ne kadar kolay olduğuna şaşıracaksınız. Metabolic Balance’ın 8 ana kuralı ve bir akıllı telefon uygulaması size bu konuda yardımcı olacak.
Programın uygulanmasında başından itibaren yanınızda Metabolic Balance eğitimi almış olan tıp doktoru temsilcilerimiz var. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen onunla iletişim kurmaktan çekinmeyin. Başarılarınızı Temsilcinizle paylaşın ve ondan motive edici pratik ipuçları alın.
Şimdi sıra dört aşamalı programınıza geldi. 1. Aşama - hazırlık dönemi. Vücut rahatlar ve arınır 2. Aşama - ilk iki hafta içerisinde beslenme programınızdaki yiyecek listesine sıkı bir şekilde uyun. Bu sürecin ardından programınıza yağlar, ve ne isterseniz yiyebileceğiniz gurme öğünler de eklenecek. 3. Aşama – beslenme programınızdaki besin listesine eklemeler yapılacak. 4. Aşama - ilk üç aşamadaki deneyimleriniz sonucunda kendinizi dinlemeyi, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinleri seçmeyi öğrendiniz. Artık programınızdan, yeni öğrendiğiniz yeme alışkanlıklarınızı koruyarak kontrollü bir şekilde ayrılıyorsunuz.

Taklit Edilir Ancak Asla Orijinali Gibi Olmaz

Her güzel şeyin bir bedeli vardır. Başarı, eninde sonunda başkalarının da dikkatini çeker ve kolay yoldan kazanç elde etmek isteyenler tarafından oluşturulan sahte programlar ortalıkta dolaşmaya başlar.  

ANCAK programınızda Metabolic Balance yazıyorsa, size orijinal Metabolic Balance GmbH & Co. KG tarafından hazırlanmış bir program almış olduğunuzu garanti ediyoruz.

İlkelerimizden ödün vermiyoruz

Metabolic Balance olarak kan tahlili olmadan  ciddi bir metabolik değişimin gerçekleşemeyeceği kanısındayız.

 • Danışanın bir metabolik programa katılımını engelleyecek sağlık sorunları olmadığından emin olunmasının tek yolu budur.
 • Yalnız bu sayede danışanın daha önce bilinmeyen metabolik bozuklukları anlaşılarak durumu kişiye özel beslenme programına yansıtılabilir.

Elinizdeki programın gerçekten Metabolic Balance tarafından hazırlandığından emin olmak için sitemizde sunduğumuz doğrulama uygulamasını kullanabilirisiniz.  

Metabolic Balance Beslenme ve Metabolizma Programı