Daha Başka Bir Sorunuz Mu Var?

Memnuniyetle cavaplayalım.

Metabolic Balance ile ilgili en sık karşılaşılan soruların cevabını aşağıda bulabilirsiniz. Sorunuz aşğıda yer almıyorsa, lütfen info@metabolic-balance.com.tr adresine e-posta gönderin. Olabilecek tüm sorularınız ekibimizce cevaplandırılacaktır.

Metabolic Balance eğitimini tamamlayarak sertifika almış tıp doktoru temsilcilerimize buradan ulaşabilirsiniz.
Metabolic Balance temsilciniz, birbirini temel alan dört aşamadan oluşan programınızın uygulaması boyunca size rehberlik edecektir. İlk konsültasyon sırasında, temsilciniz tıbbi geçmişinizi ve kişisel bilgilerinizi alır. Kan tahlili değerleriniz ile birlikte tüm bu veriler değerlendirilerek kişiye özel beslenme ve metabolizma programıız, Merkez tarafından düzenlenir. Metabolic Balance temsilciniz size programınızı verecek ve süreci ayrıntılı olarak açıklayacaktır.
Program, 2 gün süren ve hazırlık görevi gören 1. aşama ile başlar. Ardından gelen 2. aşama (sıkı dönem) programda ayrıntılı olarak açıklanmaktadır. Bu aşama en az 14 gün sürer, ancak genellikle hedeflenen ağırlığa ulaşılana kadar devam eder. 3. aşamada (rahat dönem) besin listenize farklı yiyecekler eklenir. Elbette tüm bu süreç boyunca Metabolic Balance® temsilciniz size destek olacaktır. Programın 4. aşamasını (koruma dönemi) beslenmeye dair ana kuralların bazılarını uygulamaya devam ederek ömür boyu sürdürebilirsiniz. Bu aşamada bile, temsilciniz veya internet forumumuz aracılığıyla bizimle irtibatta kalabilirsiniz.
Hayır. Bir temsilci aracılığı olmadan yalnızca beslenme programı düzenlenmesini doğru bulmuyoruz, çünkü Metabolic Balance konusunda uzman temsilcilerimizin danışmanlığı, başarınızın başlıca kriteridir. Metabolic Balance temsilcinizle iletişimde olun, size profesyonel şekilde yardımcı olmanın yanı sıra, moral açıdan da destek sağlayacaktır.
Beslenme programınız çok seçenekli olduğu için, önceden her gününüzü uygun şekilde planlayabilirsiniz. Yaratıcı olun - Metabolic Balance temsilciniz size yardımcı olacaktır.
Vücudunuz sindirimi tamamlamak için belli bir süreye ihtiyaç duyar. Her türlü ara öğün veya atıştırma, bu metabolik sürece olumsuz etki ederek açlık ataklarını tetikler. Bu nedenle, yemekler arasında mutlaka beş saat ara vermelisiniz.
Hayır, çünkü metabolizmanız yeni yeni beslenme düzeninize uyum sağlamış, hedeflerinize ulaşmışsanız, 3. ve 4. Aşamalarda sırasıyla rahatlama ya da başarınızın korunması dönemine geçersiniz. Artık sadece birkaç ana kural geçerlidir. Ancak siz de diğer birçok danışan gibi hangi yiyeceklerin sizin için iyi olduğunu, hangilerinin size iyi gelmediğini göreceksiniz. Ve eğer ideal kilonuzdan biraz uzaklaştıysanız birkaç günlüğüne sıkı aşamanıza dönün ve hedeflerinizi tekrar kontrol altına alın.
Evet, bunu yapmalısınız. Çünkü kişiye özel beslenme programınız bir tesadüf eseri değildir, size özel laboratuvar ve anamnez verilerine dayalıdır ve parmak iziniz kadar benzersizdir. Seçilen yiyecekler metabolizmanızı düzenler ve daha önce vücudunuzda eksik kalan besinleri tamamlar. Daha önce bilmediğiniz yeni deneyimlere başlamaya açık olun. Yemek tariflerimiz size bu konuda yardımcı olacaktır.
Özellikle sıkı dönemde beslenme programınızda yer alan miktarlara sıkı sıkıya uymalısınız, çünkü bu ölçüler hedef kilonuz doğrultusunda belirlenmiştir. Hedeflerinize ulaştığınızda, miktarlarda nasıl rahatlama yapabileceğinizi Metabolic Balance temsilcinizle görüşün.
Programa sadık kalırsanız, öncekinden daha az yiyeceksiniz ama bunu daha yavaş ve keyfini çıkararak yapacaksınız! Her yemeğin sonunda doyacaksınız, çünkü günde üç öğün enerji bakımından zengin yiyeceklerle beselniyor ve açlık çekmiyorsunuz! Öğün aralarında, uygun bir şekilde sıvı alıyorsunuz ve tamamiyle enerjiksiniz. Sıkı dönemin ilk günlerinde akşamları kendinizi yorgun hissederseniz, vücudunuzu dinlendirmek için biraz daha erken yatın. Bu, hedeflerinize ulaşmanıza da yardımcı olacaktır.
Hiç bir hayvansal protein tüketmiyor (et, süt ve süt ürünleri, yumurta vs), ve soya / tofu da yemiyorsanız, ne yazık ki Metabolic Balance beslenme ve metabolizma programına katılamazsınız.
Evet - elbette. Bu durumu program düzenlenirken miktar belirlemelerinde dikkate alıyoruz. Kilo vermeye ihtiyacınız olmasa da, Metabolic Balance beslenme ve metabolizma programı uygulayarak sağlığınız, zindeliğiniz ve canlılığınız için çok iyi bir şey yapıyorsunuz. Metabolic Balance temsilcinizle özel istekleriniz hakkında konuşun - size tavsiyede bulunmaktan mutluluk duyacaktır.
Metabolic Balance geleneksel anlamda bir diyet değil, beslenme ve hayat tarzında yapılan bir değişimdir. Diyetler, kalori, yağ veya karbonhidrat kısıtlamasıyla hızlı kilo kaybı sağlayarak ardından açlık ataklarına ve yoyo etkisine yol açar. Metabolic Balance’da bunlar yaşanmaz. Programınız kişiye özeldir ve laboratuvar değerlerinizi, metabolizmanızı ve kişisel beslenme tercihlerinizi dikkate alarak size gerekli tüm besinleri, proteinleri, yağları, karbonhidratları ve günlük enerji ihtiyacınızı sağlar. Hangi yiyeceklerin sizin için iyi, hangilerinin iyi olmadığını öğrenirsiniz. Bunun sonucunda hedefinize ulaşmak tamamen sizin elinizdedir. Kişiye özel beslenme ve metabolizma programınız, sürdürülebilir başarı için kendi kişisel yol haritanızdır.
Program ücretlerini Metabolic Balance temsilcinizden temin edebilirsiniz.
Kişisel Verilerinizin Korunması konusunda endişelenmenize gerek yok. Bilgilerinizi yalnızca kişiye özel beslenme ve metabolizma programınızı düzenlemek için kullanırız ve üçüncü kişilerle paylaşmayız. Kişisel bilgileriniz (ad, soyad, adres, telefon, faks, cep telefonu ve e-posta adresi, doğum tarihi, beslenme programınızın PDF dosyası) 2 yıl saklandıktan sonra sistemden silinir.