Kişiye özel olmanın önemi

Muhtemelen sunumlar, broşürler veya internet vasıtasıyla Metabolic Balance’ın şimdiye kadar bilimsel olarak kanıtlanmış en başarılı beslenme ve metabolizma programlarından biri olduğunu öğrendiniz.

Başarımızın başlıca sırrı, tamamen kişiye özel olmamızdan kaynaklanıyor: “Kimsenin yeme tarzı, aynı kendisi gibi bir diğerine benzemez.”

Her vücudun kendine özgü gereksinimleri vardır

Bu, beslenmenizde tamamen kendinize özgü tercihleriniz olduğu anlamına gelir. Örneğin et, balık, süt ürünlerinden tümüyle kaçınabilirsiniz veya bazı yiyeceklere karşı hassasiyetiniz bulunabilir. Ayrıca alerjiler, gıda intoleransları, glüten intoleransı, süt alerjisi veya diyabet gibi göz önünde bulundurulması gereken durumlarınız olabilir. Belki de soğan ya da kabak sevmiyorsunuz! Sağlıklı olan, ancak hiç sevmediğiniz yiyecekleri içeren bir beslenme programı ne işe yarar?

Temsilcinizle görüşmenizde tüm bu bilgiler kişisel tıbbi geçmişinize, kişisel verilerinize (yaş, boy, cinsiyet),  mevcut hastalık ve şikayetlerinize dair bilgilere eklenir. Ayrıca, temsilciniz hangi ilaçları kullandığınızı bilmelidir.

Daha sonra tüm bu bilgiler, metabolizmanızla ilgili parametreleri içeren kan analizinizle birlikte bilgisayar ortamında değerlendirilerek kişiye özel Metabolic Balance beslenme ve metabolizma programınız düzenlenir.

 

Her zaman yanınızdayız

Dengeli bir metabolizmaya giden yolda, sağlık ve kilo düzenlemesine yönelik farklı aşamalarda size eşlik edeceğiz. Temsilciniz nasıl bir yol izleneceğini dilerseniz yüz yüze görüşerek, dilerseniz telefon ya da bilgisayar aracılığıyla size tam olarak anlatacaktır. Ayrıca yeni beslenme tarzınızdaki değişikliklerle nasıl başa çıkabileceğinizi programın her aşamasında size açıklayacak, birçok kişisel öneri ve değerli ipuçları verecektir. Aynı zamanda egzersiz programınızla ilgili olarak da size yardımcı olacaktır.

Temsilcinizle yapacağınız kişisel görüşmelerinizde, kilo kaybı, daha iyi uyku, daha iyi cilt ve mevcut metabolik şikayetlerin azalması gibi başarılardan bahsedecek, birlikteyken hedefe ulaşmanın kolaylaştığını göreceksiniz.