... Metabolic Balance Bir Beslenme ve Metabolizma Programıdır

Program, bireysel ihtiyaçlar doğrultusunda kişiye özel olarak hazırlanmakta ve tamamen bilimsel verilere dayanmaktadır. Metabolic Balance beslenme ve metabolizma programı öncelikle şu bilgileri içerir: 

  • Kişiye en uygun besinler hangileridir?
  • Bu besinler nasıl eşleştirilebilir ve hangi miktarda yenmelidir?

Sağlıklı Metabolizma - Sağlıklı Vücut

Kısacası, Metabolic Balance sayesinde metabolizma tekrar dengeye kavuşur. Böylece, fazla kilolarınızdan ve eski alışkanlıklarınızdan kurtulup hayatınıza yeni bir yön verir, sağlıklı bir şekilde hayatın keyfini çıkarırsınız.

Sağlıklı Vücut - Sağlam Kafa

Doğru beslenme sadece vücudumuz için değil zihnimiz için de önemlidir. Doğru besinler zihinsel verimi artırır. Zihinsel olarak kendinizi daha genç ve aktif hisseder, günlük  ihtiyaçlarınızı daha rahat karşılarsınız. Artık televizyon karşısında hareketsizce oturmaya paydos!

Etkisi kanıtlanmış ve bilimsel gerçeklere dayanan beslenme programı

Metabolic Balance, 2002 yılında Dr. Wolf Funfack tarafından, yanlış beslenmeden kaynaklanan hastalıkların doğal yöntemlerle tedavi edilebilmesi amacıyla oluşturulmuş ve o tarihten itibaren bilim insanları tarafından sürekli geliştirilmiştir. Sonuçları son derece başarılı olan bu program, metabolik sendrom, tip 2 diyabet, yüksek tansiyon, obezite gibi günümüzde yaygın olan hastalıklar üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Danışanları özellikle sevindiren yan etkisi de etkili ve sürdürülebilir kilo kontrolü sağlamasıdır.

 

Ek Kazanımlar Mı? – Harika!

Metabolic Balance beslenme ve metabolizma programı, etkili, kalıcı ve hızlı bir biçimde fazla kilolardan kurtulmanızı sağlar. Bağımsız bir klinik çalışmayla da kanıtlandığı üzere, Metabolic Balance en başarılı kilo kontrolü programları arasında yer almaktadır. Ancak, Metabolic Balance kilo kontrolünden çok daha fazlasını sağlar: özellikle beslenmeye bağlı sağlık sorunları yaşayanların sağlığına ve zindeliğe kavuşmasına katkıda bulunur. Sağlık sorunu yaşamayanlar da, metabolizmalarını dengeleyerek zindeliklerini arttırabilirler.  Gençlik ve zindelik; - bunlar daha kaliteli bir yaşam için günümüzde geçerli olan iki önemli anahtar kelimedir.

İçinizdeki Doktoru Uyandırın

İmmün sistem ile sinir ve endokrin sistemleri arasındaki hassas etkileşim sayesinde tüm organizmaların kendini iyileştirme gücü vardır. Ancak, metabolik bozukluklar söz konusu olduğunda, vücudun kendini düzenleme gücü çoğu zaman ortadan kalkar ve enfeksiyonlara, uyku bozukluklarına, alerjilere, besin hassasiyetlerine veya romatizma, gut, diyabet ve metabolik sendrom gibi ciddi metabolik hastalıklara yatkınlık oluşur. Metabolic Balance’ın metabolizma üzerinde düzenleyici bir etkisi vardır. Doğru beslenme sayesinde dengeye kavuşan metabolizma, gerekli tüm hormonları ve enzimleri kendiliğinden üretebilir. Kısacası, vücudun kendini düzenleyebilme yeteneği artar, bu da hastalıkların iyileşmesi için gereken gücü sağlar. Diğer bir deyişle içinizdeki doktoru harekete geçirir.

İşte Bu Kadar Kolay

Metabolic Balance beslenme ve metabolizma programı kişisel bilgilere ve 36 parametre kan değerinin analiz edildiği tahlil sonuçlarına göre hazırlanır. Bu sonuçlar vücutta hangi besin maddelerinin yetersiz, hangilerinin yeterli olduğunu göstermesi açısından çok önemlidir.

Kan değerleri aynı zamanda mevcut enflamasyonları veya olası hastalık risklerini de gösterir.

Kişisel bilgi formu ile kişinin sağlık durumu, beslenme alışkanlıkları, besin hassasiyetleri gibi konularda detaylı bilgiler alınır. Bu geniş çaplı kişisel bilgiler sayesinde Metabolic Balance beslenme ve metabolizma programı, her insanın kendisi gibi eşsizdir.

İşte Bu Kadar Kolay

Son 20 yılda 1 milyondan fazla kişi Metabolic Balance beslenme ve metabolizma programını başarıyla uyguladı. Siz de bu ailenin bir parçası olun! Unutmayın ki, bu süreç boyunca Metabolic Balance temsilciniz yanınızda olacak, 4 Aşama boyunca size rehberlik edecektir.