Metabolizmanızı Yenileyin

Metabolizmanızı sağlıklı bir beslenme tarzıyla desteklemeye ve yepyeni bir yaşam kalitesinin keyfini çıkarmaya hazır mısınız?

Çeşitli beslenme hataları (aşırı karbonhidrat tüketme, koruyucu içeren gıdalar vb.) metabolizmamızı doğal dengesinden uzaklaştırabilir. Ancak, bunun önüne geçebilir, metabolizmanızın bozulan dengesini tekrar düzenleyebilirsiniz. Çünkü Metabolic Balance beslenme programı metabolizmanızı sağlıklı başlangıç noktasına geri getirir.

Bu program sayesinde, beslenmeden kaynaklanan hastalıklarda, düzelme olabilir, böylece yaşam kaliteniz artar. Eğer kendinizi sağlıklı hissetmezseniz veya enerjiniz düşük olursa, sizinle birlikte tüm çevreniz de olumsuz etkilenir.

Metabolizmanızın İhtiyacı: Enzimler ve Hormonlar

Metabolizma, hayati fonksiyonlarımızı kontrol eden enzimler ve hormonlar tarafından düzenlenir. Enzimler katalizör gibi hareket eder, vücut fonksiyonlarını harekete geçirir ve kimyasal dönüşüm işlemlerinde kritik rol oynarlar. Vücudumuzdaki çeşitli organlar tarafından salgılanan hormonlar ise (pankreastan salgılanan insülin gibi) birçok kontrol sistemiyle doğrudan etkileşime girerek vücudun enerjiyle ilgili tüm fonksiyonlarını  düzenlerler.

Enzimler ve hormonlar fonksiyonlarını sürdürebilmek için yapı malzemelerine ihtiyaç duyarlar ve bunları her gün yediğimiz yiyeceklerden alırlar. Gerekli besinler yeterli miktarlarda sağlanmazsa, metabolik denge kolaylıkla bozulabilir. Bu, sadece fazla kiloya değil, yanlış beslenmeden kaynaklanan tip 2 diyabet gibi birçok metabolik hastalığa da neden olabilir.

Bu yüzden doğru beslenme düzenli çalışan bir enzim ve hormon dengesi için önkoşuldur, bu da kişiye özel Metabolic Balance beslenme programının uzmanlık alanıdır. Her birey kendine özgü beslenme alışkanlıklarına sahip olduğundan, alınan kişisel bilgiler, tercihler ve kan tahlili sonuçları doğrultusunda sadece o kişiye özel beslenme programı düzenlenir. Bu sayede, organizmanın gerçekten ihtiyaç duyduğu besinler tespit edilerek, tamamen doğal bir şekilde metabolizma yeniden dengeye kavuşur.