Metabolic Balance GmbH & Co. KG, Dr. beslenme ve iç hastalıkları uzmanı Dr. med Wolf Funfack tarfından,  beslenme uzmanı Silvia Bürkle işbirliğiyle, tıp doktorları, doğal tedavi uzmanları, beslenme uzmanları ve yüksek kaliteli fitness tesisleri için geliştirilmiştir. Metabolic Balance GmbH bir tıp kuruluşu değildir.


Metabolic Balance GmbH & Co. KG çalışanları, size tıbbi tavsiye veremez veya teşhis koyamaz. Yalnızca doğru ve sağlıklı beslenmeyle ilgili kişiye özel tavsiye ve öneri verebilirler. Metabolic Balance® tarafından sağlanan tüm bilgiler, doğrudan bir tıp doktorundan gelmediği sürece, bir doktor tarafından verilen tıbbi tavsiye, teşhis ve tedavilerin yerine geçemez! Tıbbi bir hastalığı bulunan danışanlar, öncelikle temsilcileri aracılığıyla Metabolic Balance GmbH & Co. KG Isen ile irtibata geçmelidir.


Hamileler ve emziren annelere, böbrek veya karaciğer yetmezliği olanlara Metabolic Balance beslenme ve metabolizma program düzenlenemez. Ayrıca, danışandan alınan bilgiler ve elde edilen bulgular doğrultusunda, tehdit edici bir hastalık şüphesi varsa, yine program düzenlenemez.


(Kilonuzdan dolayı tıbbi tedavi görüyorsanız, halihazırda doktor kontrolünde özel bir diyet uyguluyor veya herhangi bir saglik sorunu nedeniyle ilaç kullanıyorsanız, Metabolic Balance®  beslenme ve metabolizma programı uygulamadan önce doktorunuzla görüşmelisiniz. Kilo kaybının tavsiye edilmediği bir saglik sorunu yaşadıysanız veya halen yaşıyorsanız, Metabolic Balance® uygulamak konusunda doktorunuz karar vermelidir. Bu gibi durumlarda kilo vermeye başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışın.)